Uluslararası Para Transferleri Hizmeti

Uluslararası Para Transferleri Hizmeti

İlk olarak yurtdışındaysanız ve uluslararası para transfer etmeniz gerekiyorsa, bunu nasıl yapacağınız konusunda bir kaygınız olabilir.

Nereye gideceğiniz, para transferinin ne kadara mal olacağı veya hangi şirketin kullanılacağı konusunda sorularınız olabilir.

Sorularınız varsa, bu kapsamlı uluslararası para transferleri kılavuzu tam da ihtiyacınız olan şeydir.

Uluslararası para transferleri ve bunları sağlayan şirketlerle ilgili olarak en sık sorulan bazı soruların bir listesiyle başlayacağız.

para transfer

Büyük soruyu ele alacağız

Uluslararası para transfer etmenin en iyi yolu nedir?

Geniş yardım algısı, güvendiğiniz bankanızın, paranızı yurt dışına transfer etmek için en güvenli ve en iyi yöntem olduğudur.

Gerçek şu ki, bu gerçeklerden daha fazla olamaz.

Bankalar bir zamanlar birçok çevrimiçi para transfer hizmetinin yükselişiyle uzun yıllar boyunca tek seçenekti.

Artık mevcut tüketiciler, bu yeni uluslararası kuruluşlardan daha düşük ücretlerden (veya bazı durumlarda sıfır ücretlerden) yararlanma konusunda her zamankinden daha güçlü para transferi hizmetleri sunar.

Yurtdışına çevrimiçi para gönderirken yapabileceğiniz en iyi anlaşmayı, yani mümkün olan en düşük ücretle en iyi döviz kurunu aldığınızdan emin olmak için, para transfer şirketlerini karşılaştırmanız gerekir.

para transferi

Banka hesabı olmadan uluslararası para gönderebilir miyim?

Evet gönderebilirsiniz.

Yurtdışına para göndermek için kullanılan yöntemlerin çoğu bir banka hesabına, banka kartına, kredi kartına veya nakit para erişiminizin olmasını gerektirse de, seçenekleriniz vardır.

Uluslararası Para Transferi Tam Olarak Nedir?

Uluslararası para transferi, başka bir kişiye ve / veya yurtdışındaki şirkete para göndermeyi içerir.

Bu işlem bir banka (geleneksel yöntem) veya uzman bir para transferi hizmeti aracılığıyla tamamlanabilir.

Para elektronik olarak veya nakit olarak alınabilir.

Para transferlerinin büyük çoğunluğu , teknoloji geliştikçe giderek daha yaygın ve yaygın hale gelen ve hız ve güvenliği artırırken daha düşük ücretlerle sonuçlanan SWIFT veya Peer-to-peer ödemeler (P2P) aracılığıyla gerçekleştirilir.

Bir bağlama yerleştirmek gerekirse, SWIFT ABD Hazinesine göre günde 5 trilyon dolarlık transfer gerçekleştiriyor ve bu da size piyasanın büyüklüğü hakkında fikir veriyor.

para transferleri

Para Transferinizin Hızını Etkileyen Ana Faktörler

Uluslararası para transferleri dünyasında, paranızın lehtarınıza ne kadar hızlı ulaşacağını etkileyen çok sayıda faktör vardır.

Açık ara bu faktörlerin en önemlileri aşağıdakileri içerir:

Gönderen ve alan ülkeler: Finansal alışverişin yaygın olduğu ülkeler arasında daha hızlı. Örneğin Birleşik Krallık’tan ABD’ye para göndermek Vanuatu’dan Bahreyn’e olduğundan çok daha hızlı olacaktır.

Kullandığınız hizmet: Bankanızı, Western Union veya MoneyGram gibi bir döviz bozdurma hizmetini veya çevrimiçi bir hizmeti kullanmayı seçmek , transferinizin hızını büyük ölçüde etkileyebilir.

Ödeme yönteminiz: Seçtiğiniz yöntem, para transferi sağlayıcısının paranızı ne kadar hızlı alacağını ve bu fonları lehdarınıza sağlamak için harcanan toplam süreyi etkileyecektir.

Yararlanıcınızın alma yöntemi: Yararlanıcınızın , her biri transfer süresini farklı şekilde etkileyen, fonlarını almak için çeşitli yolları vardır (örneğin: Banka mevduatı , nakit toplama , nakit teslim vb.).

Zaten kaydolmamış olsanız da: Halihazırda bir para transferi hizmeti olan bir hesabınız yoksa, ihtiyacınız olan bilgileri toplamak, bir hesap için başvurmak ve destekleyici belgeleri sağlamak zaman alacaktır.

para

Uluslararası para gönderirken nasıl tasarruf edebilirim?

Ücretler, transfer için seçtiğiniz sağlayıcıya bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

Genel olarak, para transferi sağlayıcıları transferinizden iki şekilde para kazanır.

Döviz kurunu işaretleyerek ve sizden bir transfer ücreti alarak.

Döviz kurlarını karşılaştırın.

Sunduğunuz oranlarla karşılaştırmak için temel olarak para biriminizin orta piyasa oranını kullanın.

En yakın fiyatları sunan sağlayıcılara odaklanın.

Transfer başına daha fazla para gönderin

Birçok sağlayıcı transfer ücretlerinde indirim yapar veya daha büyük miktarlar gönderdiğinizde tamamen feragat eder.

Gizli ücretleri araştırın

Alıcınızın ödemesi gereken ücretler de dahil olmak üzere transferiniz için geçerli olabilecek ücretler için küçük yazıları okuyarak sürprizlerden kaçının.

Özel teklifleri görün

Örneğin, ilk transferinizde ücret almayan promosyonları takip edin.

Sınırlı transfer ihtiyaçları için ideal olsa da, yeni bir tercih edilen hizmete de sahip olabilirsiniz.

İş yerlerini dolaşmak

Tasarruf etmenin en iyi yolu, her tedarikçinin ücretlerini, ücretlerini ve transfer hızlarını karşılaştırmak, avantajlarına ve dezavantajlarına yakından bakmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.