2021 için En Hızlı VPN Türleri

Bir VPN’in Fiyatı

Bir incidiamond olarak, uzun süredir güvenliği sıfır toplamlı bir oyun olarak düşünmenin yardımcı olmadığına inanıyoruz. Çaresizlik duygusunu besliyor, insanları bu dünyadaki tüm kötü dijital şeylerden kendilerini korumak için yapabilecekleri hiçbir şey olmadığına inandırıyor. Bununla birlikte, genellikle kullanım kolaylığı ve güvenlik kalitesi arasında güvenlik araçlarıyla ilgili ödünleşimler vardır. Bu özellikle VPN’ler için geçerlidir. VPN, web trafiğiniz için şifreli bir tünel oluşturur.

Bu, ağınızı gözetleyen herhangi birinin neyin peşinde olduğunuzu görmesini imkansız hale getirir ve internetteki herhangi birinin çevrimiçi etkinliği size kadar takip etmesini çok daha zor hale getirir. ISS’nizi bile kör eder, bu da anonim verilerinizi satmaya istekli göründükleri için yararlıdır.

VPN Kullanmak

Bir VPN kullanmak (genellikle) maliyetlidir, ancak aynı zamanda bir performans maliyetine sahiptir. Bazı web siteleri şüpheli gördükleri için VPN trafiğini engeller. Ancak daha derin bir sorun var: VPN kullanmak neredeyse her zaman yükleme ve indirme hızlarını azaltacak ve internet bağlantınızın gecikmesini artıracaktır.

Hız önemli olsa da, değer ve gizlilik koruması gibi diğer faktörler kritik önem taşır. Bu nedenle, etkileyici derecede iyi veya aşırı derecede kötü olmadığı sürece incelemelerimizde hızın önemini azaltma eğilimindeyiz. Ancak okuyucular, anlaşılır bir şekilde, bir VPN’in web tarama deneyimleri üzerindeki etkisinden endişe duyuyorlar. İşte bu yüzden test ediyoruz.

En İyi VPN Fırsatları

NordVPN-Bonus Hediyeli İki Yıllık Plan için 89 ABD Doları

IPVanish VPN – Bir Yıllık Plan için 44,99 ABD doları

Surfshark VPN – İki Yıllık Plan için 59,76 $

TunnelBear VPN – İki Yıllık Plan için 84,99 ABD doları

Özel İnternet Erişimi VPN – İki Yıllık Plan için 69,95 ABD Doları + İki Aylık Ücretsiz

ExpressVPN – Bir Yıllık Plan için 99,95 ABD doları + Üç Aylık Ücretsiz

VPN Test

VPN hız testinden tamamen vazgeçmek yerine, çözümümüz VPN’leri küçük gruplar halinde test etmek ve ilerledikçe sonuçları yayınlamaktı. Bu, analistlerimizin her ay sadece birkaç gün test için PCMag Laboratuvarlarına girmelerini sağlayarak riskleri azaltmamıza, ancak yine de her zaman yaptığımız aynı titiz testleri gerçekleştirebilmemize olanak tanır.

Bu haddeleme modeli, daha yeni hız testi sonuçları sağlamamıza da izin verecektir. Ayrıca, testlerimizde bize daha fazla esneklik sağlayarak, yıl boyunca farklı ürünlerin sonuçlarını, hala rekabet edip etmediklerini görmek için güncelleme şansı veriyor. Elbette dezavantajı, şu anda incelediğimiz hizmetlerin yalnızca bir kısmı için hız testi verilerine sahip olmamızdır.

Bu küresel sağlık felaketinin bizim mütevazı operasyonlarımızı nasıl etkilediğini görmek alçakgönüllü ve iş hayatımızın her yönünün COVID-19’dan nasıl etkilendiğini gerçekten gösteriyor. Meslektaşlarımızın güvenliğini ve işimizin bütünlüğünü sağlamak için yıl boyunca yaklaşımımızı değiştirmeye devam edeceğiz.

En Hızlı VPN (Şimdiye Kadarki)

Tüm bunlar göz önünde bulundurularak, bugüne kadarki testlerimizin sonuçları aşağıdaki grafikte sunulmuştur. Bunlar, indirme sonuçlarına göre azalan sırada düzenlenmiş, şimdiye kadar test ettiğimiz on hizmettir. Daha fazla hizmeti test ederken, sadece en iyi performans gösterenleri göstermek için büyük olasılıkla grafiği kısaltacağız.

2021 vpn

Hile ve Veri Sıkıştırma

VPN’leri nasıl test ettiğimizi ve mevcut en popüler hız testi araçlarından birini kullandığımız için, itibarsız bir şirketin sonuçları aldatmaya çalışabileceğine dair bazı bariz endişeler var. Kötü niyetli bir VPN şirketi, belki de bir Ookla testinin ne zaman çalıştığını tespit edebilir ve sahte sonuçlar döndürebilir.

Testlerimizi tasarlarken Ookla’daki mühendislerle konuştuk ve testlerini oynamaya ilişkin endişelerimizi paylaştılar. Bize şirketin bu tür hileleri önlemek için çalıştığını, dolandırıcıları kandırmak için aktif önlemler aldığını söylediler. Şirketlerin sonuçları sıkılaştırmasını önlemek için Ookla’daki uzmanlara erteleriz.

VPN’inizi Hızlandırın

Bir VPN kullanmanın hız düşürücü etkilerini dengelemenin birkaç yolu vardır. İlk olarak, birçok sunucuları ile hizmeti seçerek (ve biz gerçekten vurgulamak isteyebilirsiniz olabilir daha olası diğer insanlarla kalabalık değil bulmak için yapmak burada) aynı bant genişliğini kullanmaya çalışıyor hepsi. Bazı VPN hizmetleri, belirli sunucuları seçmenize ve bu sunuculardaki mevcut yükü size göstermenize izin verir.

Farklı konumlarda seçim yapabileceğiniz çok sayıda sunucuya sahip olmak, fiziksel olarak size yakın olanı bulma olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir ve verilerinizin kat etmesi gereken mesafeyi kısaltır. Bu genellikle daha düşük gecikme süresi ve belki de daha iyi genel performans anlamına gelir.

VPN Hizmeti Kalitesi Nasıl Olmalı

Birkaç VPN istemcisi, en yakın seçeneğe odaklanmanıza yardımcı olmak için bir ping testi içerir, ancak bir VPN istemcisinin en yakın sunucuyu otomatik olarak seçmekten başka bir şey yapması alışılmadık bir durumdur.

Ancak bir uyarı: daha fazla sunucu ille de daha iyi değildir. Bir VPN hizmetinin daha fazla aboneyi desteklemek için muhtemelen daha fazla sunucuya ihtiyaç duyduğunu düşünün ve bu sunucuların bu abonelere kıyasla nasıl tahsis edildiğini bilmiyoruz. Bu, bir sunucu filosunun boyutunun bir şirketin hizmetinin kalitesini değil, popülerliğini yansıtabileceği anlamına gelir.

Bölünmüş tünelleme, bir VPN’in hangi uygulamaların VPN tüneli üzerinden veri gönderdiğini ve hangilerinin tünel dışına veri gönderdiğini tanımlamanıza izin verdiği genel bir terimdir. Bu, web’de gezinme veya çevrimiçi bankacılık gibi daha hassas etkinlikleri, müzik akışı veya video oyunları oynama gibi daha sıradan ancak daha yüksek bant genişliğine sahip etkinliklerden ayırmanıza olanak tanır. Özellikle yararlıdır çünkü Netflix , diğer hizmetler gibi VPN kullanımını engeller . Bu sorunu önlemek için bu uygulamaları VPN’in dışına yönlendirebilirsiniz.

En Hızlı VPN Her Zaman En İyisidir?

Basitçe söylemek gerekirse, VPN için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken tek şey hız olmamalıdır. Birincisi, internet deneyiminiz VPN olmadan neredeyse kesinlikle daha hızlı olacaktır. Bir diğeri için hızlar, hangi sunucuyu kullandığınıza, nerede olduğunuza, ağ ortamınızın nasıl olduğuna, VPN’i ne zaman kullandığınıza vb. Bağlıdır. Bugün şimşek kadar hızlı olan hizmetin yarın neredeyse hiç bitmediğini fark edebilirsiniz.

VPN’imiz hız yerine stres değerini ve güveni inceler. Bir hesapla kullanılabilecek cihazların sayısı bize göre daha önemlidir. Ayrıca, sunucularının coğrafi dağılımı iyi olan VPN hizmetlerini de tercih ediyoruz. İlk kez kullananlar için kurulumu ve kullanımı kolay olan ve iyi yapılmış bir yerel istemci içeren VPN’ler, PCMag’in onayını alma yolunda da uzun bir yol kat ediyor. Ve tabii ki fiyat önemli bir konudur. Test ettiğimiz VPN’ler arasında ortalama aylık fiyat yaklaşık 10 dolar. Bir VPN daha fazla ücret alıyorsa, çekici bir şey sunsa iyi olur.

VPN’lerin gizliliğinizi artırmanın kolay bir yolu olsa da, her hastalığa karşı koruma sağlamadıklarını da unutmamak önemlidir. Okuyucuların EFF’s Privacy Badger gibi bağımsız bir izleyici engelleyici kurmalarını ve okuyucuların çoğu tarayıcıda, özellikle de Firefox’ta bulunan gelişmiş gizlilik araçlarını kullanmalarını şiddetle tavsiye ederiz . Ayrıca okuyucuları, her oturum açma için benzersiz ve karmaşık parolalar oluşturmak, virüsten koruma yazılımı yüklemek ve mevcut olduğu her yerde iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek için bir parola yöneticisi kullanmaya teşvik ediyoruz .

Hız her zaman bir dereceye kadar önemli olacaktır. Bir VPN hizmeti seçerken göz önünde bulundurulması gereken başka birçok faktör olduğunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.